Trucks centrum

O společnosti

Historie autoopravárenství se začala psát v českém Těšíně roku 1924 kdy firma Auto Tománek zřídila na Viaduktové ulici prodejnu náhradních dílů pro automobily a jízdní kola. Po dlouhém jednání s majitelem továren Tatra Alfrédem Ringhoferem byla v roce 1926 uzavřena smlouva o zastoupení kopřivnické Tatry pro Český Těšín a širší okolí firmou Auto Tománek.

Rok 1926 je tedy pro naši společnost AB Autoboss s.r.o. začátkem spolupráce s výrobcem nákladních automobilů Tatra. Na Dukelské ulici číslo 13 opravovali od roku 1928 své nákladní vozy Tatra prvorepublikové firmy, jako byly uhelné sklady Ing. Herz, sklad karvinského piva Waltr Hojer, Okresní hejtmanství v Českém Těšíně, tiskárna Kroizer a další.

Po osvobození Českého Těšína v roce 1945 byla firma Auto Tománek dána pod národní správu a prováděly se zde veškeré opravy všech druhů nákladních a osobních vozidel.

Tatra se vrací na Dukelskou ulici až v roce 1958. Ve značkové autoopravně Tatra Český Těšín probíhají generální opravy všech motorů nákladních vozidel Tatra. V dalších letech dochází ke stavebním úpravám, dovybavení technologickým zařízením a dostavbě autoopravny na linkový způsob generálních oprav motorů. K podstatným změnám dochází v roce 1992. Značková autoopravna Tatra je privatizována na dnešní společnost AB Autoboss s.r.o., která uzavírá dealerskou smlouvu s firmou Tatra na zajištění komplexních služeb. Za tímto účelem byl vybudován nový areál, kde se nachází autosalon, sklad, prodejna náhradních dílů a autoservis.

O úspěšné přeměně z úzce specializovaného a nepružného podniku na firmu nabízející komplexní služby svědčí i první místo v soutěži dealerů Tatra v letech 2003 a 2006. V roce 2007 firma AB Autoboss s.r.o. požádala o vstup do dealerské sítě nákladních vozidel Renault Trucks, kde úspěšně absolvovala kontrolní audit prestižní značky Renault Trucks. Na základě trendu vývoje svého podnikatelského trhu se firma v následujícím roce rozhodla rozšířit svou nabídku služeb o neautorizovaný servis nákladních vozů všech značek.

V současné době firma AB Autoboss, s.r.o. zaměstnává 30 profesionálně proškolených pracovníků, kteří Vám vždy ochotně poradí a pomůžou.

Foto 1 / 5